Principe-akkoord CAO Open Teelten

De vakbonden FNV Bondgenoten, CNV Vakmensen en LTO Nederland hebben in Woerden een principe-akkoord bereikt voor een nieuwe CAO Open Teelten. De overeenkomst heeft een looptijd van twee jaar en voorziet in een loonsverhoging van in totaal 2.75 procent.
LTO-bestuurder Mans Vulto toont zich tevreden met het akkoord, dat tot stand is gekomen na langdurig onderhandelen. Hij legt het dan ook met een positief advies voor aan de achterban. In LTO-verband gebeurt dat maandag 14 januari a.s.

De vorige CAO Open Teelten eindigde op 30 juni 2012. De nieuwe CAO loopt van 1 juli 2012 tot en met 30 juni 2014. Dat houdt in dat ondernemers en medewerkers het ruim een half jaar zonder nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst hebben moeten doen.  In verband daarmee is een eenmalige uitkering overeengekomen van 200 euro, die in maart van dit jaar zal worden uitbetaald.

De overeengekomen loonsverhoging wordt in drie stappen doorgevoerd: 1 procent per 1 maart 2013 en vervolgens 0.75 procent per 1 juli 2013 en 1 procent per 1 januari 2014. De nieuwe CAO geldt voor ongeveer 30.000 werknemers in de volgende sectoren: boomteelt, bollenteelt, zomer-bloementeelt, fruitteelt, vollegrondstuinbouw en akkerbouw.

De betrokken partijen zijn het eens over de noodzaak verder te investeren in goed werkgeverschap. Er zijn afspraken gemaakt over bevordering van verantwoorde huisvesting, inschakeling van gecertificeerde uitzendbureaus, naleving van de CAO en een regeling voor het inzetten van zaterdaghulpen. Ook de cafetariaregeling met voordelen voor zowel werknemers en werkgevers heeft een basis gevonden in het pakket afspraken.

Onderdeel van de afspraken is een actualisering van het functiehandboek. Bij de vernieuwing en aanpassing ervan gaat het onder meer om agrarische opleidingen en inhoud van functies. Afgesproken is voorts om onderzoek te doen naar levensfasebewust personeelsbeleid met als doel om werknemers niet alleen gezond maar ook zo lang mogelijk met voldoening te laten werken.


Archief