Export van dahlia naar Rusland / afgifte import permit
De NVWA heeft van Rosselkhoznadzor de melding ontvangen dat import permits voor Dahlia (rhizomes) pas afgegeven kunnen worden als Russische inspecteurs in Nederland het betreffende materiaal hebben geïnspecteerd.
Rosselkhoznadzor heeft kenbaar gemaakt inspecteurs naar Nederland af te willen vaardigen als ze daartoe een uitnodiging van de Nederlandse autoriteiten ontvangen.
De NVWA zal die uitnodiging niet versturen. In EU verband is namelijk besloten dat inspecteurs niet uitgenodigd worden voor een bezoek als dat tot doel heeft om individuele bedrijven goed te keuren ter verkrijging van een import permit.
Anthos is hierover in overleg met de Nederlandse autoriteiten. Er lijkt echter weinig kans dat de Nederlandse overheid bereid is om af te wijken van het formele EU standpunt.
Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen.
Archief > 2020 > januari
- 29-01-20 16:05 - Aanpassingen landeneisen m.b.t. bloembollen en boomkwekerijproducten
- 29-01-20 14:57 - Verandering EU quarantaine status PSTVd
- 23-01-20 09:31 - Aanpassingen landeneisen m.b.t. bloembollen en boomkwekerijproducten
- 22-01-20 12:29 - Export van tulpen naar Peru / Teeltgeschiktheid Augustaziek (TNV)
- 16-01-20 13:20 - Aanpassingen landeneisen m.b.t. sierteeltproducten en bloembollen
- 16-01-20 09:18 - Handel van eiken naar beschermde gebieden toch mogelijk
- 14-01-20 13:12 - Export van dahlia naar Rusland / afgifte import permit
- 13-01-20 12:19 - Export eiken naar beschermde gebieden Tsjechië, Ierland, Zweden en Verenigd Koninkrijk niet meer mogelijk
- 08-01-20 16:24 - Aanpassingen landeneisen m.b.t. sierteeltproducten en bloembollen